Ryszarda Łucja Jagielska – wystawa malarstwa KWIATY PUSTYNI /2022

Wystawa indywidualna „Kwiaty Pustyni” Ryszardy Łucji Jagielskiej

miała miejsce

w Sali Lustrzanej Pałacu Zamoyskich w Warszawie przy ul. Foksal 2

w terminie 07 – 10. 06. 2022

ze względu na wielkość pomieszczenia i konieczność zachowania bezpieczeństwa covidowego

wernisaż wraz z reportażem z Afryki odbył się podczas spotkania zamkniętego SARP

w dniu 07.06.2022 o godzinie 18.00

wystawa była otwarta dla publiczności w dniach 08-10.06.2022

z możliwością spotkania się z autorką obrazów

w godzinach 13.00 – 16.00

Wystawa miała charakter przekrojowy z akcentem na obrazy zwracające uwagę na zagrożenie ekologiczne wynikające ze zmian klimatycznych spowodowanych przez niewłaściwe postępowanie człowieka – złą gospodarkę i liczne wojny

( obrazy w tym m.in. Kwiaty Pustyni i Płonące Drzewo Życia ).

Towarzyszący wystawie reportaż z Afryki miał za zadanie podkreślić rolę parków przyrody ( Park Krugera , Cleveland Game Park )

w utrzymaniu naturalnych siedlisk zwierząt.

 

Wystawa indywidualna Ryszardy Łucji Jagielskiej „Kwiaty Pustyni” :  spotkania, rozmowy, oglądanie obrazów – wszystko trwało cztery dni. Jedni goście wychodzili, inni wchodzili – zamiast jednego wernisażu, były cztery. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie kameralne przy kawie członków SARP, które urozmaicił reportaż z Afryki. W pozostałe dni przychodziły osoby zainteresowane wystawą, obrazami i także rozmową z autorką prac. Jeden wernisaż nie daje takiej możliwości – gdy jest tłum ludzi, to nie można zająć się wszystkimi osobami w jednym czasie. Goście stwierdzili, że był to świetny pomysł organizacyjny. Wystawa miała charakter przekrojowy – autorka pokazała obrazy, które najbardziej lubi – te, które są jej własnością i te, które wypożyczyła z kolekcji innych osób. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy. 

wyprawa do Afryki Południowej

relacja na stronie internetowej