Włodzimierz KARCZMARZYK

Urodził się w Warszawie w 1930 roku. Studia na KUL’u, Politechnice Warszawskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracę zawodową rozpoczął jako projektant architektury w Zakładach Artystyczno-Badawczych na ASP, a następnie w stołecznych biurach projektów przy jednoczesnej działalności pedagogicznej w ŻSA im. Noakowskiego.

Współpracował z warszawskimi dziennikami: Życie Warszawy i Kurier Polski oraz tygodnikiem Stolica, zamieszczając tam rysunki i grafiki o tematyce architektonicznej. W latach siedemdziesiątych związany był z Pracowniami Konserwacji Zabytków. Uczestniczył w pracach Komisji Architektoniczno – Konserwatorskiej Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. W latach 1978-1984 przebywał na kontrakcie projektanta architektury w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest autorem wielu zrealizowanych projektów z architektury, architektury wnętrz, wystawiennictwa, grafiki użytkowej i reklamowej oraz prac malarskich.

Uczestnik indywidualnych i zbiorowych wystaw malarskich w kraju i za granicą. Laureat nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach plastycznych. Był wieloletnim wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz w latach dziewięćdziesiątych na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Członek SARP, ZPAP, członek-założyciel SAP. Odznaczenia: Krzyż Kawalerski OOP (1980 rok), Złota Odznaka Honorowa za zasługi dla Warszawy (1987 rok), Odznaka I Stopnia SARP (2006 rok), Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej (2009 rok), Złota Paleta Koła Plener SARP (2015 rok), Medal 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej (2015 rok), Medal 100-lecia Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (2016 rok).

 

więcej informacji