Stefan BIGDA

Architekt. Od 2009 r. zamieszcza prace w rodzinnej Internetowej Galerii Sztuki Art~Imaginis. Należy do OW SARP i do Koła PLENER od 2010 r., wcześniej uczestniczył w wystawach Koła PLENER jako gość – zaprzyjaźniony architekt z Wrocławia.

Rysunkiem i malarstwem zajmuje się od dzieciństwa, kiedy to uczestniczył w zajęciach koła plastycznego, prowadzonego przez Jerzego Kaczorka.

W 1983 r. zorganizował swoją pierwszą wystawę prac pt.”Impresje z podróży” we wrocławskim Klubie Muzyki i Literatury. Stefan Bigda głównie maluje pastelami. O malarstwie i architekturze mówi:

„W obu dziedzinach potrzebna jest wyobraźnia, przy czym malarz może mieć tylko wyobraźnię kolorystyczną, a architekt ponadto przestrzenną. Mamy więc przewagę, ale tylko teoretycznie. Zresztą, u nas w Polsce, w przedziwny sposób rozdziela się działalność plastyczną od architektonicznej, co – moim zdaniem – wynika z zaszłości.”

Stefan Bigda uczestniczy w corocznych wystawach Koła PLENER w Pawilonie SARP, wysyła obrazy na wystawy organizowane przez architektów-artystów w krajach europejskich, m.in. w Paryżu (L&C), brał udział w programie WISŁA ŁĄCZY, prowadzonym przez Koło PLENER w latach 2010-2013