SALON JESIENNY – wystawa obrazów architektów malujących KOŁA PLENER OW SARP / 2017 r.

„Salon jesienny” to wystawa malarstwa i grafiki architektów, organizowana co roku na jesieni, przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich . Celem jest prezentacja prac, wykonanych podczas wiosennych i letnich plenerów. Uczestniczą w nich architekci zrzeszeni w Kole OW SARP „PLENER”, nie tylko z terenu Warszawy, ale także z Gdańska oraz innych miast skupiających środowiska architektoniczne.

W zawód architekta wpisana jest umiejętność rysunku odręcznego i posługiwania się paletą barw – jako narzędziami dla zmaterializowania na papierze powstających w wyobraźni pomysłów i projektów architektonicznych, szczególnie w początkowym stadium ich powstawania.

Obecnie popularne stały się programy komputerowe, które wyręczają architekta w wizualizacji projektu, tworząc w realnej przestrzeni wirtualny model zamierzenia projektowego. Są jednak ciągle wśród architektów/projektantów osoby, które preferują manualne odzwierciedlenie pejzażu czy zabudowy, za pomocą tradycyjnego ołówka lub farby akwarelowej – co też często spotyka się z uznaniem inwestorów i publiczności, zainteresowanej pracami projektowymi.

Tego typu twórczość często towarzyszy architektowi przez całe życie zawodowe, stając się z czasem osobistym hobby, dającym odprężenie od „papierkowej” roboty – zbierania uzgodnień, pieczątek, czy innych biurokratycznych działań, związanych z projektowaniem.
Właśnie takich architektów grupuje Koło „PLENER”, na którego wystawę serdecznie zapraszamy.

AUTORZY OBRAZÓW:

Anna Andraczke, Małgorzata Brodzikowska-Pionnier, Jan Fiszer,

 Krystyna Guranowska-Stolarz, Ryszarda Łucja Jagielska, Włodzimierz Karczmarzyk, 

Anna Malikowska, Krystyna Mirska-Szedny, Roman Filipowicz, Iwona Piszczelska,

Zbigniew Szczerbiński, Beata Sztark, Grażyna Sobczak, Jasna Strzałkowska-Ryszka,

Barbara Targowska, Janusz Targowski, Wojciech Zabłocki, Stanisław Zaleski. 

WERNISAŻ:
20 listopada 2017 (poniedziałek), godz. 18:00
Pałac Zamoyskich OW SARP, „Sala Lustrzana”
ul. Foksal 2 w Warszawie