Beata BEJTMAN-KUŹMIENKO

Naukę podjęła w szkole im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie, w której podstawą był rysunek odręczny. Pierwsze zajęcia z malarstwa odbywała w Pałacu Młodzieży w sekcji plastycznej. W 1980 roku rozpoczęła studia na Wydziale Architektury PW i była studentką w Zakładzie Rysunku u Ryszarda Rogali, Ludomira Słupeczańskiego i u Franciszka Maśluszczaka na lekcjach malarstwa. Obecnie, projekty aranżacji wnętrz, w autorskiej pracowni, ilustruje klientom perspektywami rysowanymi pastelami. W 2006 roku została członkiem Koła Plener przy OW SARP. Tam realizuje swoje artystyczne marzenia, bierze udział w wyjazdach plenerowych, wystawach zbiorowych w Starej Kordegardzie, Pałacu Zamojskich, w Muzeum w Nieszawie. Dzięki współpracy Koła Plener z Ogniskiem Plastycznym z Grodziska Mazowieckiego od 2009 r. uczestniczy w plenerach, na których zdobyła wspaniałe doświadczenia malarskie.

W latach 2009/2010 r. brała udział w zajęciach Pracowni Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie. Od 2010 r. jest członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. W swoich działaniach artystycznych posługuje się różnymi technikami z komputerowymi włącznie, ale doskonali się w akwareli.

Malarstwo – to jest wielka siła wewnętrzna i siła oddziaływania, to potrzeba i konieczność. To indywidualne i intymne odczuwanie światła i koloru. To noszenie wewnątrz siebie tego jedynego niepowtarzalnego nastroju.

 

więcej